Tuesday, 1 November 2011

Tanie domeny

Ostatnio napisałem kilka słów o rejestrowaniu domeny. W tym wpisie podzielę się kilkoma serwisami, gdzie można tanio zarejestrować domenę. 

Na początek wspomniane już home.pl. Regularnie mają promocje, gdzie za 0 zł można zarezerwować domenę na pierwszy rok. Aktualnie tą promocją objęte są domeny .eu i .pl. Tanio też można zarezerwować domenę .waw.pl, już za 2,90 plus Vat.

Podobnie znalazłem w ibc.pl. Dla domen .pl i .eu rejestracja jest darmowa na pierwszy rok. 

Innym tanim operatorem jest OVH. Oferują domeny top-level z wielu krajów w bardzo przystępnych cenach. Najtaniej można zarezerwować domenę niemiecką - .de jest za 17 zł za rok netto (i to bez promocji). W dodatku OVH ma bardzo opłacalną ofertę serwerów dedykowanych. Jeśli chodzi o hosting Windows, są najtańsi i w dodatku jest to serwer dedykowany, nie wirtualny. Sam miałem u nich wykupiony serwer z Windows.

Ciekawym serwisem, już nie polskim, jest domai.nr. Podając w polu tekstowym odpowiednie słowo, od razu pokażą, czy najpopularniejsze TLD dla tej nazwy są wolne, ewentualnie zaproponują inną końcówkę aby adres wyglądał interesująco (np. elbo.ws, burri.to, nice.st). Przydatna, jeśli szukasz sobie jakiegoś krótkiego i chwytliwego adresu.

Jest jeszcze jedno miejsce, gdzie można zarejestrować domenę za darmo. dot.tk pozwala na rejestrację darmowego adresu .tk, który jest domeną Tokelau (maleńki atol na Oceanie Spokojnym). Jednak, ponieważ jest darmowa, używana jest często przez spamerów i z tego powodu niektóre usługi odmawiają współpracy z nią.

No comments:

Post a Comment