Tuesday, 6 December 2011

Jak zainstalować Windows 7 bez użycia DVD

Jeśli ściągniesz sobie obraz płyty ISO z wersją instalacyjną Windows (np. z MSDN) i chcesz go zainstalować, najłatwiej jest wypalić go na DVD i zainstalować z płyty. Ale co, jeśli nie masz w swoim laptopie lub netbooku stacji DVD? Lub nie chcesz wypalać płyt?

Windows 7 można bez problemu zainstalować z USB. Potrzebujesz do tego wolnego pendrive o odpowiedniej pojemności, co najmniej 4 GB. Pobierz sobie najpierw Windows 7 USB/DVD download tool. Zainstaluj go na swoim komputerze. Uruchom. Włóż pendrive do USB. W prostym kreatorze, w czterech krokach zostanie przygotowany instalacyjny USB. Podajesz lokalizację pobranego pliku .iso z instalką Windows, wybierasz urządzenie USB a potem czekasz. Gdy proces przygotowania się skończy, nie wyciągając pendrive'a zresetuj komputer. Upewnij się, że w BIOS-ie masz ustawioną możliwość startowania systemu z dysku USB i wybierz ją.

Komputer uruchomi się z klucza USB i pojawi się instalator systemu. Teraz już wykonujesz tylko kolejne polecenia na ekranie.
Jeśli uaktualniasz system, twoje stare pliki i dokumenty znajdą się w katalogu C:\Windows.old. Więcej o tym katalogu pisałem tutaj.

No comments:

Post a Comment