Wednesday, 17 August 2011

BizSpark - oprogramowanie Microsoftu praktycznie za darmo

BizSpark to program MS-u dla start-up’ów. Aby wziąć udział, należy zarejestrować swoją firmę na stronie programu. Po weryfikacji (albo przez lokalnego partnera, albo bezpośrednio przez MS), firma, która weźmie w nim udział ma dostęp do szkoleń, promocji i tym podobnych rzeczy.

Najlepsze jest jednak to, że dostaje się subskrypcję MSDN, czyli można pobrać dowolne oprogramowanie (systemy operacyjne, Office, narzędzia dla programistów, bazy danych, itp…) ze strony firmy i wygenerować klucze. Zarejestrować mogą się firmy, które będą tworzyć systemy lub oprogramowanie w oparciu o technologie Microsoftu. Są jeszcze dodatkowe kryteria, takie jak obrót roczny, czy czas od powstania. Firma może być w programie przez 3 lata, ale co rok należy pamiętać o przedłużeniu subskrypcji (wystarczy kliknąć w link wysłany e-mailem). Przy kończeniu współpracy może być konieczne zapłacenie kwoty 100 USD, ale jak dotąd nie spotkałem się z tym, żeby MS faktycznie wystawił fakturę.

Jeśli będziesz używać oprogramowania w swojej firmie, przeczytaj jednak dokładnie warunki licencji. W szczególności, które programy mogą być używane produkcyjnie, a które tylko na maszynach developerskich lub testowych. Sprawdź też, ile możesz dokonać instalacji. Według GW, większość firm w Polsce używa nielegalnego oprogramowania i to wcale nie świadomie. Najczęściej problemem jest przekroczenie ilości instalacji lub użycie oprogramowania niezgodnie z licencją.

Więcej informacji: www.bizspark.com

No comments:

Post a Comment